how to develop your own website

ROLETY RZYMSKIE

MDecor studio

ROLETY RZYMSKIE  -  SPOSOBY STEROWANIA

Rolety rzymskie, które Państwu oferujemy mogą być wyposażone w jeden z trzech rodzajów sterowania mechanizmami podciągającymi w zależności od modelu i wielkości rolety lub indywidualnego wyboru:
sznurkowy,  łańcuszkowy lub elektryczny.
Wszystkie te systemy nadają się do montażu sufitowego i naściennego.

Mechanizm sznurkowy rolety rzymskiej z maskownicą

System sznurkowy

W systemie sznurkowym roleta jest zawieszona na szynie z rzepem, a linki podciągające przechodzą przez specjalne przelotki, zamocowane w tylnej części szyny, łączą się z jednej strony i wszystkie razem są przeprowadzone przez mechanizm blokujący, który umożliwia zatrzymanie rolety w dowolnym położeniu. Mechanizm sznurkowy rolety rzymskiej można zastosować do rolet mniejszych rozmiarów i uszytych z lekkich tkanin.


Wadą tego systemu jest długi sznurek pozostający po podciągnięciu rolety a także ograniczony rozmiar rolety. Zaletę stanowi mała wielkość umożliwiająca instalację rolety bezpośrednio na ramie okiennej.
Roleta sterowana sznurkiem nie może być zbyt duża. w zależności od ciężaru materiału przyjmuje się jej maksymalną szerokość do 120 - 150 cm.

Mechanizm łańcuszkowy zamknięty rolety rzymskiej

System łańcuszkowy

Nowoczesny system łańcuszkowy do rolet rzymskich składa się z estetycznego profilu (kasetki) wykonanego z aluminium w kolorze anoda lub lakierowanego na biało, który skrywa w sobie rolki nawijające linki rolety. Sterowanie podnoszeniem rolety odbywa się przy pomocy łańcuszka koralikowego umieszczonego w jednym z końców profilu. Roletę możemy ustawić na dowolnej wysokości.
Mechanizm łańcuszkowy rolety rzymskiej jest dostępny w różnych wariantach: może być zamknięty, otwarty, dwukierunkowy, podwójny (lub duo) czyli na dwie rolety np. na dzień i noc.


Mechanizm łańcuszkowy rolety rzymskiej oraz sam profil jest ukryty za materiałem rolety, gdy patrzymy na nią od wewnątrz pomieszczenia. W przypadku zawieszenia rolety we framudze okna również od strony zewnętrznej widok jest bardzo estetyczny.


Rolety rzymskie elektryczne

System elektryczny

Dla wygody obsługi istnieje możliwość wyposażenia naszych rolet w sterowanie elektryczne, które może się odbywać za pomocą pilota lub włącznika ściennego. Możliwe jest podłączenie sterowania elektrycznego do systemu "inteligentnego domu". W przypadku wielu rolet można nimi sterować indywidualnie lub grupowo.
Opcja sterowania elektrycznego roletami rzymskimi wymaga doprowadzenia zasilania sieciowego do miejsca montażu każdej z nich.


Napęd elektryczny rolet rzymskich umożliwia sterowanie roletami umieszczonymi w miejscach niedostępnych dla ręcznej obsługi np. na dużych wysokościach oraz  roletami o bardzo dużych gabarytach.
Sterowanie elektryczne roletami rzymskimi jest także dostępne w wersji akumulatorowej oraz solarnej.

Poznaj rolety rzymskie

Bądź z nami w kontakcie

Napisz do nas:
rolety@rzymskie.pl

lub zadzwoń:
+48 22 393 8004
+48 608 677 163DOŁĄCZ DO NAS