how to build a website for free

ROLETY RZYMSKIE

MDecor studio

INNE  ROLETY  PODNOSZONE

Rolety rzymskie stanowią bardzo efektowną dekorację i pasują doskonale do każdego typu wnętrza. Mogą stanowić jedyną formę ubrania okna albo uzupełniać zasłony (zwłaszcza gdy pełnią one funkcję wyłącznie dekoracyjną).
Ze względu na swoją prostotę mogą się wydać zbyt surowe,gdy np. pragniemy urządzić pokój romantycznie. Możemy wówczas zawiesić bardziej bogate rolety austriackie, weneckie lub festonowe.

Rolety austriackie i plisy

Roleta austriacka

Roleta austriacka jest lekko umarszczona wzdłuż górnej krawędzi. Opuszczona wygląda podobnie do zwykłej zasłony (najczęściej jednak zakończona jest bufą), a wskutek podciągania marszczy się dodatkowo w pionie. Jest to bardzo dekoracyjna forma "ubrania okna".

Rolety weneckie

Roleta wenecka

Roleta wenecka charakteryzuje się tym, że układa się ją w fałdy, które są bardzo efektowne gdy opuszczamy zasłonę, a podczas jej podnoszenia tworzą puszyste bufy. Dla uzyskania dodatkowego efektu można w fałdy wszyć materiał w innym kolorze.

Roleta festonowa

Roleta festonowa (kaskadowa)

Story festonowe (lub kaskadowe) są najbogatszymi ze stor, ponieważ marszczy się je poziomo i pionowo na całej wysokości, dzięki czemu są bufiaste i napuszone. Nawet po całkowitym rozwinięciu na całej ich długości pozostają rzędami zmarszczone fałdy.


Rolety austriackie i weneckie możemy wykonać z dowolnej tkaniny. Lekkie i przejrzyste zastąpią klasyczną firankę, grubsze i cięższe będą spełniać funkcję zasłon. Na rolety festonowe nadają się tkaniny lżejsze, łatwo się układające.

Poznaj rolety rzymskie

Bądź z nami w kontakcie

Napisz do nas:
rolety@rzymskie.pl

lub zadzwoń:
+48 22 393 8004
+48 608 677 163DOŁĄCZ DO NAS