html5 templates

ROLETY RZYMSKIE

MDecor studio

Jaki wybrać mechanizm rolety rzymskiej

Rolety rzymskie, chociaż współcześnie zyskują coraz większą popularność, są znane od bardzo dawna. Ich historia sięga czasów starożytnych. Idea podnoszenia materiału zasłony rzymskiej za pomocą sznurków wymagała sprytnych mechanizmów. Przez wieki stosowano metodę bloczków, sznurów i bambusowych drążków. Materiał rolety przybijano do drewnianej deseczki, którą mocowano do ściany. Aby utrzymać roletę rzymską w podniesionej pozycji sznur ściągający ją omotywano wokół haka wbitego obok w ścianę.

Pierwszy mechanizm sprężynowy opatentowany został w drugiej połowie IX wieku w USA. Mechanizm łańcuszkowy pojawił się sto lat później.
Obecnie produkuje się różne warianty mechanizmów rolet rzymskich obsługiwanych ręcznie za pomocą sznura lub łańcuszka, a także elektrycznie. Mechanizmy ręczne mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje (np. możliwość odsłaniania rolety od góry na dół) lub w półautomatyczne samoczynne opuszczanie.

Jaki zatem wybrać mechanizm rolety rzymskiej?

Zasada działania rolety rzymskiej za pomocą linek podciągających

Zasada działania rolety rzymskiej

jest taka sama dla wszystkich rodzajów mechanizmów:
wzdłuż rolety są przewleczone linki podciągające umocowane przy jej dolnej krawędzi, u góry przechodzące przez mechanizm do elementu sterującego. Aby roleta się podnosiła i opuszczała musi być obciążona.
Obciążnikiem jest aluminiowa listwa, zwykle ukryta w tunelu na krawędzi rolety.

Mechanizm sznurkowy

rolety rzymskiej

Jest najprostszym mechanizmem składającym się z aluminiowej płaskiej szyny z rzepem służącym do umocowania tkaniny rolety, przelotek zamocowanyck do listwy i blokady sznura sterującego. Linki rolety przechodzą pionowo wzdłuż rolety od umocowania na dole do przelotki u góry, następnie przez kolejne przelotki wzdłuż szyny w kierunku blokady sznura, gdzie się łączą. Ilość linek zależy od szerokości i modelu rolety rzymskiej. Za blokadą sznura linki podciągające łączą się z grubszym sznurem sterującym. 

Roletę podnosimy pociągając za sznur sterujący. Aby ją zablokować na żądanej wysokości trzeba wykonać ruch sznurem w bok rolety.
Aby roletę opuścić wykonujemy ruch sznurem w bok w celu odblokowania hamulca, po czym roleta rozwija się aż do momentu ponownego zatrzymania lub maksymalnie opuszczonej pozycji.

Jest niewielki, więc nadaje się do zawieszenia na ramie okiennej. 
Jest najtańszą wersją mechanizmu rolety rzymskiej.
Można go zastosować na okna ze skosami.
Szynę mechanizmu można wyginać, co pozwala na wykonanie rolet z łukiem.

Mechanizm sznurkowy rolety rzymskiej jest polecany do niewielkich rolet i wykonanych z lekkich tkanin. 
Jeśli okno ma nieregularny kształt (np. skos lub łuk), to tylko mechanizm sznurkowy umożliwia zastosowanie na nim rolety rzymskiej (lub innej rolety podnoszonej).
Cena mechanizmu sznurkowego jest przystępna, lecz wynika to z jego prostoty. Prosta konstrukcja ma jednak niedogodności np. 
* podczas podnoszenia rolety nie mamy kontroli nad poszczególnymi linkami, które mogą ściągać się niejednakowo, co spowoduje nierówności fałd,
* w miarę podciągania rolety wydłuża się sznur sterujący, który wykłada się na powierzchni parapetu lub podłogi.
* jeśli w domu są małe dzieci, to sznurek sterujący trzeba koniecznie nawijać i zablokować na specjalny hak (knagę), aby dziecko nie mogło się nim owinąć.

Mechanizm sznurkowy rolety rzymskiej

Mechanizm sznurkowy rolety rzymskiej znajduje zastosowanie do nietypowych okien jak np. okna z łukiem. Szynę mechanizmu można wygiąć do kształtu okna. Roletę można podnieść do wysokości ok. 10 cm poniżej miejsca, gdzie zaczyna się łuk okna.

Roleta rzymska z łukiem dopasowanym do okna

Kolejne zastosowanie sznurkowy mechanizm rolety rzymskiej znajduje do okien ze skosami np. do okien o kształcie trapezowym. W tym przypadku roletę można podciągnąć do wysokości ok. 10 cm poniżej miejsca, gdzie zaczyna się skos.

Rolety rzymskie na oknie trapezowym

Półautomatyczny mechanizm rolety rzymskiej z napędem
sznurkowo-sprężynowym Spring Cord

Mechanizm Spring Cord jest co prawda sterowany sznurem, ale nie jest typowym mechanizmem sznurkowym. Sznurek zastępuje w nim łańcuszek, sam mechanizm napędowy jest natomiast taki jak w systemie łańcuszkowym.
System Spring Cord wyposażony jest w nowoczesny półautomatyczny sznurkowo sprężynowy mechanizm napędowy pozwalający na płynne podnoszenie rolety i automatyczne jej opuszczanie. W odróżnieniu od mechanizmów z napędem łańcuszkowym obsługa rolety odbywa się za pomocą sznura, który  po podciągnięciu rolety jest automatycznie zwijany do wewnątrz mechanizmu. Dzięki temu sznurek nie leży na podłodze czy parapecie, a roleta składa się równomiernie, tworząc regularne fałdy. 
Opuszczanie rolety następuje w sposób automatyczny po lekkim pociągnięciu sznura.
Mechanizm ten charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i płynnością pracy.
Istotną cechą jest również fakt, że mechanizm Spring Cord spełnia wymogi bezpieczeństwa w zakresie CHILD SAFETY (standard zapewniający bezpieczeństwo małych dzieci), bez konieczności stosowania dodatkowych elementów zabezpieczających.

System Spring Cord rolety rzymskiej jest uniwersalny: umożliwia instalację rolety do ściany, do sufitu, a także do ramy okiennej. Dostępne są także specjalne uchwyty do bezinwazyjnego montażu na ramie okna bez wiercenia w nim otworów.
Mechanizm można zastosować do rolet o maksymalnej szerokości 250 cm i wysokości 250 cm oraz powierzchni 5 m2.
Maksymalny ciężar rolety: 4 kg.
Szyna kasetki jest wyposażona w rzep twardy, do którego w prosty sposób przymowuje się tkaninę rolety.
Niewątpliwą zaletą jest niemal niewidoczny sznur sterujący oraz możliwość automatycznego opuszczania rolety. Ponadto charakteryzuje go cicha i płynna praca.

Łańcuszek sterujący standardowymi roletami rzymskimi jest najbardziej popularny, jednak trudno go ukryć szczególnie gdy roleta jest w pozycji podniesionej. Sznur jest znacznie mniej widoczny.  
Uniwersalność mechanizmu Spint Cord umożliwia jego zastosowanie do mntażu naściennego nad oknem, do sufitu, a także do ramy okiennej. 
Jest prosty  w obsłudze i bardzo wygodny ze względu na możliwość automatycznego opuszczania rolety. 
Mechanizm jest bezpieczny, gdy w domu są małe dzieci.




Sznurkowo sprężynowy półautomatyczny mechanizm rolety rzymskiej Spring Cord

Chcę kupić

Półautomatyczny mechanizm rolety rzymskiej z napędem
sznurkowo-sprężynowym Spring Cord.

Mechanizm łańcuszkowy zamknięty

rolety rzymskiej

Jest to podstawowy mechanizm składający się z aluminiowej kasetki, w której ukryte są rolki nawijające linki podciągające rolety. Stalowy pręt przechodzący przez wszystkie szpule i napędzany przez ruch łańcuszka obraca się powodując równoczesne i równomierne nawijanie się na nie wszystkich linek. Podczas tego procesu roleta podnosi się tworząc równe fałdy. Gdy roletę opuszczamy, również opada równomiernie. 
Ilość szpulek nawijających zależy od szerokości i modelu rolety.

System łańcuszkowy zamknięty rolety rzymskiej jest uniwersalny: umożliwia instalację rolety do ściany, do sufitu, a także do ramy okiennej. Dostępne są także specjalne uchwyty do bezinwazyjnego montażu na ramie okna bez wiercenia w nim otworów.
Jest niewielkich rozmiarów, kasetka ma przekrój ok. 37x34 mm.
Mechanizm łańcuszkowy zamknięty można zastosować do dość dużych rolet - maksymalne rozmiary rolety to 300 cm szerokość x 300 cm długość.
Posiada dwa rodzaje mechanizmów operacyjnych 1:1 (maksymalny ciężar rolety: 3,5 kg) oraz 1:4 (maksymalny ciężar rolety: 7,5 kg).
Szyna kasetki jest wyposażona w rzep twardy, do którego w prosty sposób przymowuje się tkaninę rolety.
Kilka kolorów łańcuszka do wyboru (biały, brązowy, srebrny) pozwala na dopasowanie mechanizmu do innych elementów wystroju wnętrza.

Uniwersalność mechanizmu zamkniętego umożliwia jego wszechstronne zastosowanie: do lekkich i cięższych rolet rzymskich, które możesz przymocować do ściany nad oknem, do sufitu, a także do ramy okiennej. 
Jest prosty  w obsłudze. 
Jest solidny i niedrogi w swojej klasie.
Obsłuży zarówno małe roletki jak i duże rolety.
Kolor kasetki biały. 


Mechanizm łańcuszkowy rolety rzymskiej zamknięty

Chcę kupić

Mechanizm łańcuszkowy zamknięty rolety rzymskiej.

Mechanizm łańcuszkowy otwarty

rolety rzymskiej

Mechanizm otwarty składa się z aluminiowej kasetki, otwartej w dolnej części. W kasetce mieszczą się rolki nawijające linki podciągające rolety, podobnie jak w mechanizmie zamkniętym. Mechanizm otwarty rolety rzymskiej umożliwia wypinanie sznurków z kasety razem z tkaniną rolety. Ułatwia to zdejmowanie tkaniny do czyszczenia, a przede wszystkim jej ponowne zawieszanie na systemie, ponieważ nie trzeba nawlekać  sznurków.
Ilość szpulek nawijających zależy od szerokości i modelu rolety.

System łańcuszkowy otwarty rolety rzymskiej ma te same cechy co mechanizm zamknięty tzn.: jest uniwersalny - umożliwia instalację rolety do ściany, do sufitu, a także do ramy okiennej. Dostępne są także specjalne uchwyty do bezinwazyjnego montażu na ramie okna bez wiercenia w nim otworów.
Jest niewielkich rozmiarów, kasetka ma przekrój ok. 37x34 mm.
Mechanizm łańcuszkowy otwarty można zastosować do dość dużych rolet - maksymalne rozmiary rolety to 300 cm szerokość x 300 cm długość.
Posiada dwa rodzaje mechanizmów operacyjnych 1:1 (maksymalny ciężar rolety: 3,5 kg) oraz 1:4 (maksymalny ciężar rolety: 7,5 kg).
Szyna kasetki jest wyposażona w rzep twardy, do którego w prosty sposób przymowuje się tkaninę rolety.
Kilka kolorów łańcuszka do wyboru (biały, brązowy, srebrny) pozwala na dopasowanie mechanizmu do innych elementów wystroju wnętrza.
Cechą wyróżniającą mechanizm otwarty rolety rzymskiej jest możliwość wypinania sznurków podciągających razem z tkaniną. Usprawnia to proces zdejmowania tkaniny do czyszczenia i ponowne jej zawieszanie.

Mechanizm otwarty rolety rzymskiej ułatwia wymianę, zdejmowanie tkaniny i jej zawieszanie, ponieważ nie musisz przewlekać sznurków, gdyż cały czas pozostają wpięte w tkaninę rolety. Umożliwia także wypranie linek. Podczas czyszczenia tkaniny należy jednak zadbać o to,  aby sznurki się się nie splątały, a przy zakładaniu rolety na system konieczne jest wpięcie ich w specjalne prowadnice napinające przy szpulach nawijających. Nie wykonanie tej czynności spowoduje zablokowanie rolety i konieczność rozebrania całego mechanizmu na części.
Kolor kasetki biały, kolor łańcuszka do wyboru: biały, brązowy (plastykowy) lub srebrny metalowy.

Mechanizm łańcuszkowy otwarty rolety rzymskiej

Chcę kupić

Mechanizm łańcuszkowy rolety rzymskiej otwarty.

Więcej możliwości

Możliwość adaptacji mechanizmów rolet rzymskich do okien dachowych.

Mechanizm zamknięty i otwarty rolety rzymskiej możemy wyposażyć w zestaw specjalnych prowadnic umożliwiający zastosowanie rolety do okna dachowego.

Mechanizm łańcuszkowy
Top Down Up

rolety rzymskiej

Mechanizm Top Down Up umożliwia sterowanie roletą rzymską w dwóch kierunkach za pomocą dwóch łańcuszków. Jeden łańcuszek pozwala opuszczać i podnosić roletę w standardowy sposób, a drugi umożliwia opuszczanie górnej krawędzi rolety. W rezultacie możemy zasłonić dowolny fragment okna np. dolną część lub środkową, wpuszczając światło od góry.
Zasada sterowania jest taka sama jak w standardowym mechanizmie tzn. stalowy pręt przechodzący przez szpule nawijające linki, napędzany za pomocą łańcuszków obraca szpule, dzięki czemu linki nawijają się na nie równo, a roleta składa się w gładkie i równoległe fałdy. 

Standardowe mechanizmy rolet rzymskich pozwalają na opuszczenie rolety w celu zasłonięcia okna i podciągnięcie jej w wyniku czego okno zostaje odsłonięte od dołu ku górze. Mechanizm Top Down Up umożliwia opuszczenie rolety od górnej krawędzi tak, aby odsłonić górną część okna przy zasłoniętej dolnej. Tak więc roleta w systemie Top Down Up umożliwia więcej opcji sterowania dopływem światła dziennego. Daje także możliwość zasłonięcia najbardziej newralgicznej części okna przed niepożądanym wglądem do wnętrza, co ma szczególne znaczenie w pomieszczeniach zlokalizowanych na parterze. 

Jeśli zależy Ci na zasłonięciu dolnego fragmentu okna, to roleta rzymska Top Down Up jest świetną alternatywą dla żaluzji plisowanych. Roletę Top Down Up można zawiesić bezpośrednio na ramie okiennej, na ścianie nad oknem lub do sufitu.

Mechanizm łańcuszkowy Top Down Up rolety rzymskiej

Mechanizm półautoamatyczny

rolety rzymskiej

System półautomatyczny (SEMI AUTOMATIC) posiada funkcję samoczynnego opadania tkaniny, W celu opuszczenia tkaniny wystarczy delikatnie pociągnąć łańcuszkiem napędowym, bez konieczności obracania nim, a roleta samoczynnie zacznie opadać,

Mechanizm wyposażony jest w urządzenie utrzymujące stałą prędkość opadania (SPEED CONTROL) oraz automatyczny stoper krańcowy (AUTOMATIC STOP), który zatrzymuje roletę gdy całkowicie się rozwinie, (roletę zwijamy manualnie obracając łańcuszkiem).

Łańcuszek sterujący dostępny jest w kolorach: biały, brązowy, szary oraz transparentny,

Uniwersalne uchwyty montażowe pozwalają na zamontowanie rolety do sufitu, jak i do ściany, a dodatkowe uchwyty bezinwazyjne umożliwiają montaż rolety bezpośrednio na skrzydle okna .

* Łatwość i wygoda obsługi - nie trzeba kręcić długo łańcuszkiem, aby opuścić roletę. Półautomatyczny mechanizm napędowy pozwala na płynne podnoszenie rolety i automatyczne jej opuszczanie.
* Możliwość montażu na ścianie, do sufitu lub do ramy okiennej.
* Roleta opada ze stałą prędkością
* Automatyczny stoper krańcowy zatrzymuje roletę gdy się ona całkowicie rozwinie. Dzięki temu zachowane pozostaje napięcie sznurków i nie ma możliwości aby nastąpiło zwijanie linek w drugą stronę.

Mechanizm półautomatyczny jest nowocześniejszą wersją napędu rolet rzymskich, znacznie ułatwiającą użytkowanie rolety.
Automatyczne opuszczanie rolety wymaga mniej czasu niż rozwijanie jej przez pociąganie łańcuszka, aż się całkowicie rozwinie. W dobie nieustannego pośpiechu i oczekiwań, że wszystko zadzieje się natychmiast, ta cecha mechanizmu ma niebagatelne znaczenie.
Maksymalne wymiary rolety to 300 cm szerokość i 300 cm wysokość.

Półautomatyczny mechanizm rolety rzymskiej

Chcę kupić

Mechanizm półautoamatyczny rolety rzymskiej

Mechanizm  półautomatyczny podwójny (Duo)

na dwie rolety rzymskie

Ten unikatowy mechanizm pozwala na zawieszenie dwóch niezależnych od siebie rolet rzymskich. Rolety są sterowane jednym łańcuszkiem, ale każda oddzielnie. System jest wyposażony w nowoczesny, dwukierunkowy mechanizm napędowy, który pozwala na niezależne sterowanie dwiema roletami przy użyciu tylko jednego wspólnego łańcuszka
napędowego. Przednia strona pętli łańcuszka obsługuje roletę z przodu mechanizmu, a tylna strona tę położoną pod spodem.
Kaseta skrywa dwa zestawy szpul nawijających linki podciągające obu rolet rzymskich. Roleta z pierwszego planu jest przymocowana rzepem do czoła kasety, druga do listwy umieszczonej pod kasetą.
Ponadto mechanizm posiada funkcję automatycznego opuszczania każdej rolety realizowaną przez pojedyncze lekkie pociągnięcie odpowiedniej strony łańcuszka.
Wbudowany mechanizm SPEED CONTROL utrzymuje stałą prędkość opadania tkanin. Mechanizm jest dodatkowo wyposażony w automatyczny stoper krańcowy, który zatrzymuje roletę, gdy się całkowicie rozwinie.

Podstawową zaletą podwójnego mechanizmu jest możliwość zawieszenia dwóch rolet rzymskich. Pozwala to na zastosowanie opcji dzień / noc (funkcja duo), w której jedna roleta jest wykonana z przejrzystej tkaniny (dzień), a druga z tkaniny zasłaniającej lub nawet zaciemniającej (noc).
Możliwość automatycznego opuszczania każdej z rolet stanowi dodatkowy walor mechanizmu sprawiający, że użytkowanie rolet rzymskich jest komfortowe.

Podwójny mechanizm rolet rzymskich można zainstalować do ściany, do sufitu lub na ramie okna. Montaż na ramie okiennej wiąze się z ograniczeniem rozwieralności skrzydła ze względu na większy rozmiar kasetki, który wynosi 55x48 mm, a z uchwytem montażowym 61x51 mm.
Maksymalne wymiary rolet do podwójnego mechanizmu wynoszą: szerokość 300 cm i wysokość 300 cm.

Podwójny mechanizm półautomatyczny pozwala na niezależne sterowanie każdą roletą oddzielnie. Tak więc obie rolety mogą być jednocześnie podniesione, obie opuszczone, jedna podniesiona do dowolnej pozycji. druga opuszczona, lub każda w dowolnej pozycji.

Podwójny półautomatyczny mechanizm rolet rzymskich
Podwójny mechanizm rolety rzymskiej dzień / noc

Chcę kupić

Mechanizm podwójny półautomatyczny rolet rzymskich

Mechanizm  karniszowy rolety rzymskiej  z dekoracyjną osłoną

Jest to ekskluzywny dekoracyjny mechanizm z aluminiową maskownicą, która może jednocześnie pełnić funkcję karnisza na dodatkową tkaninę - np. firankę lub zasłonę. System rolety rzymskiej składa się z rury nawojowej wykonanej z aluminium, na którą są nałożone szpule nawijające linki rolety i mechanizm napędowy łańcuszka.
Tkaninę mocuje się za pomocą rzepa do aluminiowej płaskiej szyny nośnej. Szyna i rura nawojowa są zasłonięte osłoną karniszową. Szyna nośna mechanizmu jest ruchoma - w celu założenia lub zdjęcia rolety opuszcza się ją poniżej maskownicy. Rozwiązanie to sprawia, że zawieszanie i zdejmowanie tkaniny rolety z mechanizmu jest bardzo wygodne.
Mechanizm karniszowy rolety rzymskiej może być wyposażony w jeden z dwóch rodzajów obciążnika: niewidoczny chowany w tunelu w dolnej krawędzi rolety lub eksponowany aluminiowy stanowiący jej eleganckie wykończenie.

* Mechanizm karniszowy jest nie tylko technicznym systemem zawieszenia rolety rzymskiej, ale także ekskluzywnym sposobem dekoracji okna. 
* Górna krawędź rolety, do której jest doszywana taśma rzepowa mocującą roletę do mechanizmu, jest ukryta za efektowną maskownicą, co w znaczący sposób podwyższa walory estetyczne dekoracji. 
* Istnieje możliwość dopasowania mechanizmu rolety rzymskiej i oddzielnych karniszy w tym samym stylu, co umożliwia spójną aranżację okien we wnętrzu, w którym np. na  jednym oknie chcemy zawiesić rolety rzymskie, a na drugim dekorację w postaci zasłon i/lub firanek.
* Mechanizm rolety rzymskiej sam może pełnić funkcję karnisza, na którym można zawiesić dodatkowo firankę lub zasłony.
* W przypadku kilku rolet w jednym ciągu (na szerokich segmentowych oknach) jedna wspólna maskownica stanowi eleganckie wykończenie dekoracji.

Mechanizm karniszowy rolety rzymskiej jest wykonany  z aluminium w kolorze anoda (srebrnym satynowym). 
Świetnie się komponuje z nowoczesnymi wnętrzami, w których dominuje prosta forma i design.

System rolety rzymskiej z dekoracyjną maskownicą
Ekskluzywny mechanizm karniszowy rolety rzymskiej

Widok mechanizmu karniszowego rolety rzymskiej od tyłu z dołu - rura ze szpulą nawijającą linkę i napędem łańcuszkowym. Tkanina przymocowana rzepem do szyny nośnej rolety rzymskiej.

Rolety rzymskie na systemie z dekoracyjną maskownicą

Chcę kupić

Ekskluzywny mechanizm karniszowy rolety rzymskiej

Mechanizm elektryczny

rolety rzymskiej

System rolety rzymskiej sterowany elektrycznie posiada wbudowany silnik, który mieści się w aluminiowej kasecie zawierającej także szpule nawijające linki rolety. 
Zasilanie jest możliwe prądem 230 V lub 24 V. W obu przypadkach konieczne jest doprowadzenie zasilania do silnika rolety. Dostępny jest także system akumulatorowy, który nie wymaga ciągłego podłączenia do prądu. Akumulator ładuje się za pomocą ładowarki podłączonej do zwykłego gniazdka elektrycznego.
Sterowanie roletą rzymską może się odbywać przewodowo, za pomocą włącznika ściennego, lub bezprzewodowo pilotem radiowym.
Mechanizmy sterowane elektrycznie mogą współpracować z systemami inteligentnego zarządzania budynkiem.

* Cicha i płynna praca
* Możliwość sterowania roletami rzymskimi umieszczonymi w trudno dostępnych miejscach, np. na dużej wysokości
* Duży komfort użytkowania - sterowanie odbywa się zdalnie
* Systemy elektryczne umożliwiają obsługę rolet rzymskich o bardzo dużych gabarytach - nawet do 5 m szerokości i 6 m wysokości (dotyczy systemów z zasilaniem 230 V)
* Mają dużą wytrzymałość - maksymalne obciążenie tkaniną wynosi do 15 kg (dotyczy systemów z zasilaniem 230 V).
* w przypadku kilku rolet umieszczonych w pomieszczeniu możliwe jest sterowanie grupą rolet za pomocą jednego włącznika lub pilota.

Systemy zasilane elektrycznie są doceniane przez osoby ceniące sprawną i cichą pracę urządzeń oraz wygodę użytkowania.
Rolety rzymskie sterowane elektrycznie najlepiej zaprojektować na etapie budowy lub remontu, gdy rozprowadzenie kabli nie stanowi problemu. 
We wnętrzach już urządzonych można wykorzystać systemy akumulatorowe.
Mechanizmy akumulatorowe i zasilane napięciem 24 V stosowane są do napędu lżejszych i mniejszych rolet, w tym przypadku silnik ten może podciągnąć tkaninę o wadze do 4,5 kg, a szerokość i wysokość rolety powinna się zmieścić w 300 cm.

Sterowanie sterowana elektrycznie

Chcę kupić

Mechanizm rolety rzymskiej z napędem
elektrycznym.

Bądź z nami w kontakcie

Napisz do nas:
rolety@rzymskie.pl

lub zadzwoń:
+48 22 393 8004
+48 608 677 163



DOŁĄCZ DO NAS