free web templates

ROLETY RZYMSKIE

MDecor studio

ROLETY RZYMSKIE  KONSERWACJA

Rolety rzymskie wymagają od czasu do czasu czyszczenia, podobnie jak inne tkaniny dekoracyjne np. firanki czy zasłony.
Dowiedz się jakie czynności należy wykonać, aby przygotować roletę rzymską do prania oraz jak ją założyć po przeprowadzeniu konserwacji.

Mobirise

1. Zdejmij roletę rzymską z systemu

Rolety rzymskie możemy bez trudu zdjąć, by je poddać czyszczeniu. Wystarczy w tym celu oderwać tkaninę rolety od rzepu karnisza.
Następnie u dołu rolety odpinamy lub odwiązujemy linki podciągające, które są wpięte w zapinki lub kółeczka przyszte do tkaniny i uwalniamy z nich roletę.
Wyjmujemy listwę obciążającą, która zwykle mieści się w tunelu u dołu rolety.
Jeśli roleta rzymska jest wyposażona w szprosy (fiszbiny), to wyjmujemy je i odkładamy.  

2. Upierz roletę rzymską lub oddaj do profesjonalnego czyszczenia

Ponieważ rolety rzymskie mogą być wykonane z dowolnego materiału dekoracyjnego, takiego jak firany czy zasłony, sposób czyszczenia zależy tylko od wskazań producenta tkaniny.

Tkaniny poliestrowe można prać w wodzie, tkaniny jedwabne, żakardowe oraz z włókien naturalnych takich jak len i czysta bawełna czyścimy chemicznie.

Nie należy poddawać kąpieli wodnej rolet rzymskich, które mają podszewkę uszytą z innego rodzaju materiału niż tkanina rolety.
Rolety ze wskazaniem czyszczenia w wodzie można prać ręcznie lub w pralce z ustawieniem na delikatne pranie i w temperaturze 30 st. C, nie należy ich wirować.

Obecnie jest wiele firm specjalizujących się w kompleksowym czyszczeniu rolet rzymskich. Usługa taka obejmuje przyjazd pracownika firmy, który zdejmie rolety, czyszczenie oraz ponowne zawieszenie rolet i przygotowanie do użytkowania.

Mobirise

3. Zawieś czystą roletę

Wyczyszczoną roletę rzymską zawieszamy ponownie na karniszu przyklejając ją miękką taśmą rzepową przy górnej krawędzi do ostrego rzepu mechanizmu.
Wkładamy listwę obciążającą w tunel rolety.
Następnie należy poprzewlekać linki podciągające przez oczka lub pętelki z tyłu rolety i ich końce zaczepić lub podwiązać do zapinek u jej dołu. Aby dopasować długość wszystkich linek roleta rzymska powinna być już obciążona.
Na końcu wsuwamy szprosy jeśli roleta je posiada i gotowe.

 W naszej ofercie posiadamy systemy do rolet rzymskich, które nie wymagają żadnej dodatkowej obsługi - po prostu zdejmujemy i zakładamy roletę na karnisz bez potrzeby przeplatania linek, które możemy wypiąć z karnisza razem z tkaniną.

Poznaj rolety rzymskie

Bądź z nami w kontakcie

Napisz do nas:
rolety@rzymskie.pl

lub zadzwoń:
+48 22 393 8004
+48 608 677 163DOŁĄCZ DO NAS